Február 12-én ünnepeljük a Darwin napot, mely a tudományos gondolkozás nemzeti ünnepe. Charles Darwin-t gondolom senkinek sem kell bemutatni, illetve a Fajok Eredete című munkájáról is biztosan mindenki hallott.

De én most nem is róla, vagy a méltán híres művéről szeretnék mesélni nektek, hanem egy 1994-ben alapított kezdeményezésről, a Darwin díjról.

Hogy mi is ez a díj, és kiknek állít emléket?

Röviden és tömören, azok az emberek érdemesek a Darwin díjra, akik valamilyen bugyuta, ügyetlen módon haltak meg, és Darwin természetes szelekcióját alátámasztandó, elősegítették az emberiség fejlődését azzal, hogy nem örökítették tovább az ostobaságukat.

Wendy Northcutt 1994-ben alapította meg a darwinawards.com honlapot és tette közzé a Darwin díj elnyerésének kritériumait, melyek a következők:

  • A jelölt legyen halott, vagy steril.
  • A halálának körülményei legyenek meghökkentőek.
  • A jelölt halálát saját maga okozza.
  • A díjazott legyen mentálisan egészséges.
  • És végül a haláleset bizonyíthatóan igaz legyen.

Ezek után jöjjön 3 igaz történet olyanokról, akik joggal kapták meg a Darwin díjat.

Halál Valentin napon

Egy 19 éves srác éppen a leendő ex-barátnőjével veszekedett, miközben a gyönyörű Havel folyó mellett sétáltak. Mivel éppen alul maradt a vitában, a dühös férfi hirtelen belökte a nőt a fagyos folyóba, utána ugrott, és megpróbálta őt újra és újra lenyomni a víz alá.

Csakhogy a nő tudott úszni, a férfi viszont nem….

A lány kiúszott a partra, és semmi baja nem lett a jeges fürdőtől. A férfi viszont elsüllyedt, és eszméletét veszítette a 2 °C-os folyóban, ráadásul a vitát is örökre elfelejthette. Testét a vízirendőrség húzta ki, és szállította a Charité Virchow klinikára, Berlinbe. A támadó kómába esett, ráadásul letartóztatási parancsot is kiadtak ellene „alacsony indítékú gyilkossági kísérlet” miatt.

A bűntény december 19-én történt, és az elkövető február 14-én halt meg – micsoda ironikus dátum – visszafordíthatatlan agyi sérülések következtében.

Az esethez a Darwin díj elbírálói annyit fűztek hozzá, hogy általában nem szokták a díjat akkor odaítélni, ha egy ártatlan ember is megsérül, de mivel a nőnek semmi baja nem történt, így kivételt tettek.

Az elefántok is akarnak egy kis magán szférát!

3 férfinak, 3 hím elefántnak és a tökéletes vadregényes szelfi utáni vágyakozásnak volt köszönhető 2017 első Darwin díja. A dél-nyugat zimbabwei Plumtree városában Mr. Moses Ndlovu megpillantott három elefántot a bokorban. „Hát a bozótos, az nem éppen a megfelelő hely” – gondolta magában és kitalálta, hogy majd két barátjával kivezetik elefántokat egy tisztásra, azok meg majd jólnevelten együttműködnek.

Hát nem pont ez történt.

A hatalmas bika elefánt és két fiatalabb társa kicsörtettek a bozótosból, és az őket provokáló emberek felé vetették magukat. A három férfi futásnak eredt, de Moses lemaradt, és halálra taposták a megvadult állatok. A férfi társainak időközben sikerült elmenekülniük.

Ez az egész eset egy értelmetlen baromság volt, de ha másra nem, hát arra rámutatott, hogy igenis, az elefántok is vágynak egy kis magánéletre.

Derult-egbol-terhesseg

A hurrikán party

  1. augusztus 15-én a Camille hurrikán 143 áldozatot szedett Mississippi Gulf Coast térségben. A legtöbbjüknek annyi volt a „bűne”, hogy rossz helyen voltak rossz időben, de húszan azért hagyták ott a fogukat, mert részt vettek egy hurrikán party-n a part mentén.

A hatóságok evakuálási figyelmeztetése ellenére néhány embernek nem lankadt a fesztiválozó kedve. A bulizók vagányan azt állították, hogy a beton talapzat, és a második emeleti helyszín elég biztonságot fog számukra nyújtani a közelgő hurrikán ellen.

A magabiztosságuk viszont oda lett, amikor a 24 láb (720 méter) magas hullámok becsapódtak, és megsemmisítették az épületet, az emberek pedig szembesültek az orkán erejű széllel és az óceán áradatával.

A legtöbb hurrikán-imádó odaveszett. Néhány túlélőt mérföldekkel távolabb találtak meg, így nekik a sors kifürkészhetetlen útjai miatt sikerült elkerülniük azt, hogy kiérdemeljék a Darwin díjat.

Azt hiszem a hülyékből elég is lesz ennyi mára, további szép, hülyeség-mentes napot kívánok!

Forrás:

https://hu.wikipedia.org/wiki/Darwin-d%C3%ADj

https://darwinawards.com/

Azanyja

Még több tartalomért lájkolj a facebookon. 🙂

Pin It on Pinterest

Megosztom

Oszd meg a barátaiddal a bejegyzést